Як зробити бекап на Xiaomi

Як зробити бекап на Xiaomi

Останнім часом кількість збереженої інформації зросла у багато разів і користувачі почали цікавитися, як звільнити місце на їх Андроїд-пристрої. Є багато варіантів, але найактуальніший – це швидке і зручне резервне копіювання. Тому у цій статті ми поговоримо про те, як зробити бекап на Xiaomi швидко і без проблем. 

Що таке бекап

Бекап – це резервна копія матеріалів, які користувач хоче зберегти в безпеці. Сюди відносяться абсолютно всі види інформації:

 • Додатки;
 • Документи;
 • Фото, відео;
 • Папки;
 • Архіви тощо.

Коли процес бекапу закінчується, матеріали зберігаються на так званому «вимкненому носії», не займають місця і не витрачають батарею вашого телефону. Але в будь-який момент можна отримати прямий доступ до даних, якщо ви не можете їх знайти на базовому сховище (вбудована пам’ять).

Робимо бекап за допомогою стандартних методів

Телефони від Xiaomi мають вбудовану функцію резервного копіювання, тому для цієї процедури не знадобляться підозрілі програми. Потрібно тільки опанувати базові навички, і вже після декількох дій можна забути про таке неприємне явище, як випадково видалені файли. До стандартних методів слід віднести:

 • Процес, проведений за допомогою опції «Налаштування» (використовуючи оболонку MIUI).
 • Google – ще один поширений варіант.
 • І найпростіший на перший погляд спосіб – через комп’ютер.

Якщо ваш телефон не підтримує опцію бекапу, немає сенсу намагатися зберегти дані вищенаведеними способами. Для таких випадків актуальними стають спеціальні додатки, що встановлюються традиційно через Google Play.

Зберігаємо на MIUI

Це найпростіший та базовий варіант, доступний в звичайному меню.

Знаходимо на робочому столі значок «Налаштування». Далі переходимо в «Безпека». Якщо у вас остання версія прошивки, відразу натискаємо на «Backup». Далі з’являється звичний всім екран. Потрібно вибрати саме ті додатки/файли, які хочете перенести. Тепер натискаємо «Перенести резервні дані». Чекаємо закінчення процесу.

Не рекомендується відразу переносити всі матеріали, оскільки від розміру обраної інформації залежить швидкість копіювання. Занадто великий обсяг може привести до зависання програми та подальшого перезавантаження, яке дуже небажане при backup. 

Копіюємо за допомогою Google

Теж нескладна процедура, з якої не повинно виникнути проблем, навіть якщо ви новачок. Гугл прекрасно підійде для збереження паролів, контактів, налаштувань. Він працює у вигляді своєрідного хмарного сховища.

Вам необхідно знову звернутися до: «Налаштування»«Відновлення та скидання», і відзначити галочкою пункт «Резервувати дані». Після цього все автоматично буде зберігатися. А ось в пізніших версіях операційної системи ситуація трохи інша: для бекапу потрібно увімкнути синхронізацію і відвідати свій акаунт.

Робимо бекап Xiaomi на комп’ютері

Хороший варіант для тих, хто звик переглядати свої матеріали на ПК і хоче бути впевненими в їх безпеці.

Mi PC Suite

Нам потрібна спеціальна програма від Xiaomi, а саме Mi PC Suite. Треба завантажити цей інструмент з офіційного сайту, встановити, підключити смартфон і знову ж вибрати потрібну інформацію. Справжні копії ви зможете знайти вже на диску комп’ютера.

Xender

Ще аналогічним додатком є Xender. Він знаходиться у вільному доступі на Google Play. Відкриваємо програму, і нам надається декілька способів передачі даних на ПК. Можна використовувати перекидання за допомогою Bluetooth, Wi-Fi, через «хвилю» модему

Найпростіший спосіб – це підключитися до комп’ютера, використовуючи посилання. Вводимо його в пошуковий ряд, фотографуємо код і отримуємо аналогічні матеріали на екрані монітора, де їх можна або просто переглянути, або ж зберегти себе.

Створюємо бекап за допомогою Titanium Backup

Як зробити бекап на Xiaomi

У разі, якщо не один з перерахованих вище способів вас з якихось причин не влаштовує, можна вдатися до спеціальних додатків. Хорошим варіантом є Titanium Backup, дуже популярний в зарубіжних країнах. Програма досить легко налаштовується під всі вимоги користувача. Також надає безліч типів копіювання, як і Xender.

У деяких випадках можуть знадобитися root-права. Щоб визначити, чи підходить вам цей додаток, краще подивитися відео-інструкцію.

Як зробити бекап за допомогою Рекавері (TWRP)

Ще один цікавий варіант, який здійснюється без зайвих витрат часу і особливих умінь – Recovery. Він резервує взагалі все, починаючи від файлів і закінчуючи системою. Для цього буде потрібно тільки підтримка смартфоном даного режиму (майже вся лінійка Xiaomi підтримує його, винятки є у моделей Redmi 3 і нижче).

Як перейти в режим Recovery

Інструкція дуже проста, і виконується в кілька кроків (для переконливості перегляньте відео-інструкцію).

 1. Якщо в налаштуваннях смартфона не передбачена функція Рекавері, то переходьте до наступного пункту.
 2. Вимкніть пристрій на хвилину.
 3. Затисніть кнопку живлення і збільшення гучності: тримайте, поки не побачите активність на екрані.
 4. Зайдіть в спеціальний режим та натисніть «Backup». Почекайте, поки йде процес збереження даних.
 5. Знову вимкніть пристрій (кнопка Reboot), і вже при наступному увімкнені абсолютно вся інформація буде скопійована, наприклад, на картку пам’яті.

Єдиний мінус цього методу – неможливість вибрати якісь конкретні дані.

Робимо Backup на різних моделях Xiaomi

Насправді, різниці немає, всі вищенаведені варіанти будуть однаково добре працювати на MI5, MI6, Redmi 3, на Redmi 4X і так далі. Тільки якщо у вас по-особливому розташовані налаштування, операційна система не Android, або є ще якісь нестандартні зміни – можуть виникнути проблеми.

Відео-інструкція

Відповіді на популярні запитання

Чи може резервне копіювання нашкодити пристрою?

Якщо виконати всю операцію правильно і дотримуватися інструкцій, ніяких «побічних ефектів» не виникне.

Як часто можна робити бекап?

Це індивідуально для кожного. Наприклад, робити резерв за допомогою рекавері щотижня немає сенсу, оскільки телефон буде перевантажуватися кожного разу. А іншими способами хоч кожен день: встановили новий додаток – скопіювали його, зробили нове фото – скопіювали його тощо. 

Чи спрацює бекап, якщо у мене телефон НЕ Xiaomi?

Ні. Ви просто не знайдете відповідних функцій. Єдиний вихід – спеціальні додатки.

Що робити, якщо при спробі резервного копіювання з’являється повідомлення, що процес перерваний?

Це може бути пов’язано з величезною кількістю чинників. Проблему виявить тільки майстер. Рекомендуємо віднести пристрій до сервісного центру.

Як бачимо, бекап –– найкращий помічник користувачам, які люблять мати під рукою безліч важливої інформації. Не нехтуйте своїми даними, збережіть їх у безпеці!

Єгор Борисов / автор статьи
Головний редактор на єдиному україномовному сайті про Xiaomi (статті та інструкції). Веду YouTube канал Xiaomi F.A.Q. та пишу статті на Mi-FAQ.ru про налаштування будь-яких елементів в телефонах та розумних пристроях.
Mi-FAQ UA
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: