Як правильно заряджати новий телефон Xiaomi

Як правильно заряджати новий телефон Xiaomi

Проблеми з акумулятором зустрічаються досить часто. При покупці телефона можна помітити, що він зазвичай заряджений на 30-80%. Цей заряд підтримується не просто так: він є найбільш оптимальним для смартфона. У цій статті ми розглянемо, як правильно заряджати новий телефон Xiaomi, і що потрібно робити, щоб батарея прослужила трохи довше.

Нові літій-іонні і літій-полімерні акумулятори не потребують попереднього калібрування, і їх не потрібно розряджати до 0 і заряджати до 100% перші три рази (це можна робити вже через деякий час, про це нижче). Однак, і у нових гаджетів бувають проблеми з енергоспоживанням.

Буває, що після покупки АКБ тримає заряд досить довго, а після місяця експлуатації його термін автономної роботи значно падає. Це відбувається через неправильну зарядку телефону, а також через зайві навантаження і ще безлічі інших чинників.

Чому батарея смартфона так швидко розряджається

Це питання носить загальний характер, і воно стосується не тільки телефонів від Сяомі. Батареї на старих телефонах розряджались так само швидко, як і на нових, тільки зараз смартфони споживають значно більше енергії. Все тому, що ми користуємося смартфонами щодня, завжди і всюди, бо в них так багато корисних додатків і функцій.

Вся справа в фонових програмах, які не можна вимкнути. Сучасний телефон буде працювати не більше 1-2 днів (при постійному використанні), і це абсолютно нормально. Але через зношування батареї цей показник знизиться, внаслідок чого ви почнете грішити на сам телефон, але насправді причина у неправильному використанні пристрою.

Найбільший відсоток споживання забирають голосові команди, але у вас все може бути по-іншому. Ці дані не завжди правильні, та приблизно можна зрозуміти, хто «з’їдає» запас акумулятора. У більшості телефонів сама система Андроїд споживає близько 40% акумулятора.

Правильне налаштування батареї

Як заряджати телефон Xiaomi

Існує міф, що акумулятор нового телефону потрібно розрядити до нуля, а потім зарядити до 100%. Однак, це брехня. Така технологія добре працювала на старих пристроях.

На нових Xiaomi встановлені гальванічні елементи, що працюють по-іншому. Контролер, підключений до плати, відповідає за заряд акумулятора, і при досягненні 100% він від’єднає вашу АКБ від мережі, навіть, якщо буде увімкнена зарядка.

Для сучасних смартфонів оптимальним рішенням буде підтримування показника індикатора на середньому рівні без повної розрядки і повного наповнення батареї. Такі крайні заходи можуть нашкодити акумулятору та знизити термін його служби.

Увага! Це не калібрування батареї, це перевірка контролера для нового телефону. Її робити не обов’язково, ніяких побічних ефектів немає. Вирішуйте самі.

При першому заряді після покупки виконайте належні маніпуляції:

 1. Заряджаємо вимкнений смартфон відразу після покупки. Він повинен бути підключеним до джерела живлення навіть після повного заповнення індикатора, не менше 12 годин (найкраще залишити на ніч).
 2. Відключіть його від мережі.
 3. Увімкніть телефон і в працюючому стані зарядіть його протягом години.
 4. Від’єднайте дріт зарядки і вимкніть Xiaomi.
 5. Через п’ять хвилин підключіть до живлення вже вимкнений апарат.
 6. Зарядіть протягом години.
 7. Увімкніть і користуйтесь.

Ця інструкція перевірена на Xiaomi Mi 8, Redmi Note 7 і Redmi 5 Plus відразу ж після покупки.

Як правильно заряджати Xiaomi та продовжити життя акумулятора

Нижче я розповім про 5 найбільш важливих рекомендацій, які допоможуть продовжити термін служби АКБ смартфона. Саме з цими порадами погоджується більшість фахівців.

Чи можна ставити телефон на ніч на зарядку

Чи можна ставити телефон на ніч на зарядкуСучасні смартфони заряджаються досить швидко, а при тривалому підключенні до електромережі вони швидше псуються. Особливо це важливо для моделей з акумуляторами старше року. Тому пристрій не слід залишати на всю ніч.

Краще залиште телефон біля себе, поки ви працюєте або займаєтеся чимось іншим, так ви будете контролювати процес його зарядки.

Усе одно ваш Xiaomi з’їсть не більше 3-5%, навіть якщо буде лежати в режимі очікування всю ніч.

Завжди використовуйте оригінальний зарядний пристрій

Оригінальний зарядний пристрій Xiaomi

Абсолютно будь-які виробники смартфонів рекомендують заряджати їх оригінальними зарядними пристроями. Справа навіть не в маркетинговому ході: все залежить від сили струму самої зарядки.

У нових моделях все частіше використовують режим “швидкої зарядки”. І щоб Quick Charge не нашкодила – використовуйте тільки “рідні” блоки живлення, або ті, які ідентичні оригінальним.

Не перегрівайте смартфон

Сяомі перегрів

Навіть якщо вам хочеться зіграти в важку гру, пам’ятайте, що якщо телефон сильно перегріється, це може вплинути і на АКБ. Наслідки не виявляться відразу, але з часом ви будете помічати втрату заряду набагато швидше ніж раніше.

Нормальна температура смартфона повинна бути в межах 35-38 градусів. Завдяки умільцям з компанії Xiaomi, їх смартфони оснащені вбудованим термометром і антивірусом.

Можна відразу через настройки перевірити нагрів пристрою, і навіть охолодити його (скинувши активні додатки).

Чи потрібно заряджати смартфон до 100% і розряджати до нуля

Чи потрібно заряджати смартфон до 100%

Як ми згадували вище, магічної цифри 100 і 0 немає! Сучасні сенсорні телефони рекомендується тримати на рівні 10-90% заряду, і тоді проблем із зносом акумулятора не буде.

Щоб спочатку не нашкодити батареї, дотримуйтеся інструкцій, описаних вище. З метою профілактики потрібно робити калібрування раз на місяць: треба повністю розряджати ваш акумулятор до 0%, і після, в вимкненому стані заряджати його до 100%.

Відповіді на популярні питання

Чи ефективний режим швидкої зарядки?

На нових Xiaomi передбачена функція швидкої зарядки. Існує думка, що вона завдає шкоди акумулятору, але це не так. Якщо в смартфоні є така функція, то ви можете спокійно користуватися нею. Але вдаватися до неї занадто часто не слід, оскільки акумулятор може звикнути, і тоді в звичайному режимі індикатор буде заповнюватися вже довше.

Чи шкідливий зовнішня батарея (павер банк)?

Деякі люблять використовувати спеціальні пристрої для зарядки смартфона де завгодно. Це не тільки дозволить з комфортом заповнювати батарею без розеток, але й допоможе спокійно зарядити Xiaomi в ході тривалої поїздки. PowerBank не завдає ніякої шкоди акумулятору: використовувати його можна необмежену кількість разів.

Через що індикатор заряду може брехати?

Така ситуація дійсно може статися. Пристрій при цьому зазвичай показує більшу потужність, ніж вона є насправді. Відбувається це через неправильну підзарядку. Якщо заповнювати батарею телефону весь час тільки на невеликий обсяг, гаджет змінить дані показника, розраховуючи їх з нових параметрів розрядки. Щоб прибрати цю проблему, раз на місяць необхідно повністю посадити Xiaomi, а потім зарядити його до 100%.

Відео-інструкція

Висновки і поради

При правильній експлуатації смартфон прослужить вам довгі роки. Керуйтеся описаними нижче корисними рекомендаціями.

 1. Не піддавайте сенсорні телефони занадто низьким температурам. Нормальний робочий процес можна здійснювати до -20 градусів, деякі трохи більше, деякі трохи менше.
 2. Намагайтеся не носити свій Xiaomi в кишенях у верхньому одязі. Це може негативно позначитися на роботі різних компонентів, як і вплив прямих сонячних променів влітку, в жарку погоду.
 3. Компанія Xiaomi рекомендує стежить за зарядом вашого телефону, і при досягненні 19-10 відсотків ставити його на зарядку, так ви збільшите вдвічі кількість циклів.
 4. Якщо ваша модель підтримує QC 3.0 і 4.0 і ви постійно користуєтеся цією технологією, то краще іноді заряджати пристрій звичайним методом.

Якщо після прочитання нашої статті у вас залишилися сумніви, питання, або ви хотіли б поділитися корисною додатковою інформацією – пишіть в коментарі.

Єгор Борисов / автор статьи
Головний редактор на єдиному україномовному сайті про Xiaomi (статті та інструкції). Веду YouTube канал Xiaomi F.A.Q. та пишу статті на Mi-FAQ.ru про налаштування будь-яких елементів в телефонах та розумних пристроях.
Mi-FAQ UA
Comments: 2
 1. Роман

  В мене телефон ксіомі рeдмі 3s.Мені майстер поставив нову батарею.Як мені заряджати,щоб батарея служила максимально довго.

  1. Єгор Борисов (автор)

   Притримуйтесь описаних порад.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: