Як підключити телефон Xiaomi до комп'ютера

Як підключити телефон Xiaomi до комп’ютера

Досить часто у більшості користувачів виникає необхідність перенести важливу інформацію з телефону на персональний комп’ютер або навпаки. Процедура на перший погляд проста, але у багатьох людей все ж постає питання, як підключити телефон Xiaomi до комп’ютера через USB без зайвих проблем і що для цього знадобиться.

Чому комп’ютер не бачить підключений телефон

Наприклад, ви добре знаєте всі етапи підключення, але комп’ютер просто не розпізнає пристрій. Причин може бути декілька:

 1. Відсутність потрібних драйверів на ПК;
 2. Кабель поганої якості або с переломом, порти забруднені;
 3. Неполадки в операційній системі (вірус або простий збій);
 4. Забиті роз’єми на системному блоці, мається на увазі, що в них щось потрапило (або просто не робочі).

Перше і найпростіше – перевірте, чи не потрапили крихти, бруд, пил в роз’єми. Дуже часто там скупчуються сторонні предмети, і через це не відбувається електричний контакт. Обережно все вичистіть дерев’яною зубочисткою, а надалі користуєтеся спеціальними заглушками.

Стандартний спосіб як підключити смартфон Xiaomi до комп’ютера

Як уже згадувалося вище, причин з неполадками може бути багато, тому ми постараємось якомога докладніше пояснити що і як робити. Потрібно слідувати нашим пунктам, щоб уникнути проблем у майбутньому.

Я приводжу декілька кроків правильного підключення телефону до ПК, але якщо ви точно впевнені в тому, що якийсь із пунктів вже виконувався вами раніше, можете його пропустити.

Крок 1: встановлення драйверів на ПК

Як підключити смартфон Xiaomi до комп'ютера

Як вже зазначалося вище, у багатьох випадках проблеми виникають саме від драйверів. Іноді при підключенні вони встановлюються самі й оновлюються в потрібний момент, але якщо цього не сталося – проводимо процедуру самостійно.

 1. Шукаємо в інтернеті на перевірених сайтах (краще на 4PDA, на вітці з вашим телефоном Xiaomi) архів «Програма для Qualcomm». Назви можуть несуттєво відрізнятися від зазначених. Зазвичай розмір файлів невеликий, в межах 15-20 мегабайт.
 2. Після скачування починаємо стандартне розархівування. Тепер переносимо файли з папки «Завантаження», щоб випадково їх не видалити. Найкраще місце – «корінь» системи, тобто, системний диск (в більшості випадків це диск C).
 3. Якщо необхідне встановлення — відкриваємо програму та проходимо всі пункти крок за кроком.
 4. Тепер потрібно зробити перезавантаження системи, але якщо такого повідомлення немає – перезавантажуємо комп’ютер самостійно. Ось і все, готово.

Звертаємо увагу! У разі, якщо ви власник Windows 8 або Windows 10, перед установкою драйверів вимкніть цифровий підпис програми.

Крок 2: активуємо налагодження по USB

Як підключити телефон Xiaomi до комп'ютера

Теж хороший спосіб, який часто допомагає, якщо комп’ютер не розпізнає пристрій, а на смартфоні навпаки висвічується успішне підключення.

 1. Заходимо в «Налаштування», прокручуємо в самий низ екрану і знаходимо «Додатково».
 2. Відкривається пункт «Для розробників». Знаходимо відповідний напис «Налагодження по USB» і ставимо галочку.

Не забуваємо, що це можливо тільки за умови, що ви маєте права розробника. Хочете отримати їх? Процедура вкрай проста.

Як отримати права розробника на Xiaomi

 • Знову звертаємося до «Налаштування» – «Інформація про пристрій». Далі «Версія MIUI».
 • Починаємо натискати по напису близько 7 разів.
 • Коли з’являється повідомлення «Ви стали розробником» – припиняємо. Готово.

Після цього знову переходимо в налаштування (натискаємо назад), і перегортаємо вниз. Там повинен бути цей пункт.

Для довідки! На моєму Xiaomi Mi 5 він був в підкатегорії “Розширені налаштування”, десь посередині налаштувань.

Крок 3: перемикаємо режим камери

Підключення Xiaomi до ПК

Іноді трапляється, що комп’ютер бачить смартфон, але працює тільки в режимі камери. Тобто, ви можете займатися перенесенням фотографій, картинок, скріншотів, але копіювання документів, музики, файлів недоступно. Звичайно, багатьох це не влаштовує.

Як тільки відбувається підключення, в перші секунди в шторці повідомлень ми отримуємо відповідне повідомлення. Швидко натискаємо на нього. З’являється невелике вікно, де пропонується вибрати:

 • Тільки зарядка;
 • Передача файлів;
 • Передача фото.

Відповідно, нам потрібен другий варіант, він ще іноді називається МТР. Якщо ви все зробили правильно, то тепер пристрій буде розпізнаватися у вигляді накопичувача.

Крок 4: використовуємо налаштування комп’ютера

Іноді буває, що іконка підключення просто не висвітлюється в повідомленнях і її неможливо знайти навіть на головному екрані «Мій комп’ютер». Тут проблема полягає в самому ПК.

 1. Знаходимо меню «Пуск» в лівій нижній частині, натискаємо на іконку правою кнопкою миші.
 2. Натикаємо на пункт «Диспетчер пристроїв».
 3. Шукаємо свій телефон (активні пристрої будуть видні зразу)
 4. Повинна з’явитися модель телефону, натискаємо по напису правою кнопкою миші, відкривається меню стандартних налаштувань.
 5. Тепер «Усунення неполадок» і «Оновити драйвер», варто вдатися до першого кроку.

Перезавантажуємо комп’ютер і бажано смартфон. Повинно допомогти.

Підключення Xiaomi до ПК за допомогою Terminal Emulator

Це більш складний спосіб, який проводиться вже з використанням стороннього додатка. При ньому безпосередньо зачіпається робота операційної системи, тому настійно рекомендуємо приступати до даної операції, тільки якщо впевнені в своїх знаннях і уміннях!

 1. Завантажуємо додаток з Google Play, встановлюємо стандартним способом.
 2. Відкриваємо програму, в терміналі пишемо «su» і тиснемо «Підтвердити».
 3. Далі вводимо фразу «setprop persist.sys.usb.config mtp,adb». Необхідно надрукувати строго без помилок.
 4. Клікаємо «Ввід». Далі «reboot» – «Введення». Автоматично починається перезавантаження. Готово. Даний метод актуальний тільки для підключення в режимі медіа-пристрої.

Якщо вам потрібен режим USB-накопичувача, проробляємо наступне: всі етапи аналогічні, крім другого. На місці довгою записи набираємо «setprop persist.sys.usb.config mass_storage,adb». На жаль, цей варіант може здатися складним і заплутаним, але багатьом користувачам Сяомі він миттєво допомагав вирішити проблему.

Вам також буде цікаво: Як підключити телефон Xiaomi до телевізора

Відео-інструкція

Відповіді на популярні питання

При підключенні видає формат не накопичувача, а диска, в результаті багато матеріалів не читаються пристроєм. Що робити?

Насамперед, оновіть драйвера. Якщо не допомогло – на комп’ютері в розділі «Пристрої та принтери» додайте модель свого телефону і спробуйте ще раз.

Підключення не відображається ні в телефоні, ні на комп’ютері.

Перевірте справність кабелю. Для цього на час скористайтеся іншим USB-шнуром. Якщо не працює, як і раніше – перевірте роз’єми на системному блоці чи ноутбуці, підключивши пристрій до іншого комп’ютера. Там телефон розпізнає? Значить, можуть бути забиті роз’єми пилом або неполадки вже в самій операційній системі.

Чи можна завантажити нові драйвери у вільному доступі в інтернеті?

Звичайно, але ніхто не гарантує вам, що програми для завантажування драйверів які були знайдені на сторонніх сайтах — не будуть містити вірусів. А для новачків краще оновити вже наявні драйвери.

Існують ще програми на зразок Terminal Emulator?

Так, наприклад, QCustomShortcut. Єдиний недолік – дану утиліту неможливо знайти в Google Play. Рекомендується завантажувати її на перевірених сайтах.

Якщо я підключаю телефон в режимі МТР, чи буде він ще й заряджатися?

Так, режим зарядки буде працювати.


Як бачимо, причини не розпізнавання комп’ютером смартфона може бути досить багато і деякі не вирішуються швидко і легко. Але якщо ви хочете все ж самостійно усунути неполадки – чітко дотримуйтесь наших інструкцій й будьте уважні. Особливо це стосується роботи з Terminal Emulator.

Наостанок нагадаємо про можливість переносити дані без використання шнура. Цікаве рішення – додаток Xender або фірмовий додаток Xiaomi Mi Drop. Копіювання відбувається в лічені секунди, і ніяких докучливих проводів. За допомогою Mi Drop ви можете переносити файли с телефона на ПК по повітрю, через FTP-доступ.

Rating
( 1 , average 5 from 5 )
Єгор Борисов / автор статьи
Головний редактор на єдиному україномовному сайті про Xiaomi (статті та інструкції). Веду YouTube канал Xiaomi F.A.Q. та пишу статті на Mi-FAQ.ru про налаштування будь-яких елементів в телефонах та розумних пристроях.
Mi-FAQ UA
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: