Як відрізнити глобальну версію телефону Xiaomi від китайської

Як відрізнити глобальну версію телефону Xiaomi від китайської

Китайська компанія Сяомі лідирує у всьому світі з продажу недорогих і якісних смартфонів. При цьому, вона випускає мобільні пристрої для власного ринку. І тут у більшості користувачів, особливо у новачків виникає безліч проблем і питань. Одним з таких є питання про те, як відрізнити глобальну версію телефону Xiaomi від китайської і яка краще?

Які версії смартфонів Xiaomi існують

Є три основні модифікації: глобальна збірка, китайська та індійська. Судячи з назв, вже можна визначити, яка версія належить якій країні. Виходить, що європейський користувач не зможе користуватися китайським апаратом, а індійцеві не підійде глобальна версія?

Глобальна версія – Global

Створена спеціально для користувачів з європейських і американських країн. Передбачає наявність всіх необхідних Google-сервісів і багатомовність. Тобто, вам не знадобиться витрачати час на самостійне перепрошивання телефону, шукати та впроваджувати україномовні патчі. При першому запуску мобільний пристрій запропонує список доступних мов.

Також окрему увагу заслуговує комплектація. У наборі обов’язково присутній зарядний пристрій з блоком живлення під наші (EU) розетки (а в китайських буде спеціальний адаптер), англомовна інструкція та офіційна гарантія від виробника.

Китайська версія – China

Розробляється для використання тільки всередині Китаю. Через це, відповідно, не має підтримки української мови і вміщує в себе непотрібні для нашого користувача китайські сервіси.

Не слід плутати китайську версію телефону і китайську прошивку! Смартфон під китайською оболонкою MIUI можна перепрошити і він стане відмінно функціонувати в будь-якій країні. А ось суто китайський апарат, швидше за все, не підійде зовсім. У ньому відсутні стандарти зв’язку, які є в країнах СНД і Європи, а також можливо, що на ньому буде встановлений абсолютно інший процесор.

Більш того, останнім часом з’явилися досить серйозні заборони щодо перепрошивки і блокування завантажувача.

Намагаючись перевести китайський смартфон Xiaomi на MIUI Global Version, ви отримаєте неробочий телефон.

Індійська версія – India

Специфічна збірка, зроблена для покупців з Індії. Річ у тому, що в цій країні дуже поширена компанія Xiaomi, і їх продукція користується величезною популярністю.

Тому компанія досить часто створює локалізовані апарати. Останнім з таких став популярний смартфон Xiaomi Redmi Note 7 Pro і трохи змінений Redmi Note 7. Індійська версія трохи відрізняється від глобальної: менше оперативної та зовнішньої пам’яті.

Основні відмінності між глобальною та китайською версією смартфона Xiaomi

Тепер давайте на практиці розберемося, як же відрізнити версії телефонів за зовнішнім виглядом і «начинці». Найкращий варіант — глобальна версія на глобальній прошивці, тому орієнтуватися будемо на неї.

Коробка

Як відрізнити глобальну версію телефону Xiaomi від китайської

Перше, на що слід звернути увагу – це пакунок, в якому приходить смартфон. На глобальної версії обов’язково буде присутній червона позначка Global Version, а всі написи англійською мовою.

Китайська комплектація трохи відрізняється. Вам прийде аналогічна біла / помаранчева картонна коробка, але з відсутністю розпізнавальних знаків і наявністю китайських ієрогліфів.

Зарядний блок і вилка

Як відрізнити глобальну версію телефону Xiaomi від китайської

Разом з китайським смартфоном найчастіше йде вилка, що не призначена для наших EU розеток. Але деякі продавці, наприклад, на AliExpress, спеціально кладуть європейський перехідник. Так що якщо зарядка вам підходить, це далеко не показник глобальної версії.

Код версії MIUI, IMEI та перевірка на оригінальність

Як відрізнити глобальну версію Xiaomi від китайської

Зайвим не буде переглянути мобільний пристрій і через «Налаштування». Звичайно, це вже більш довга процедура, але її не слід пропускати. Купуючи смартфон в підозрілому локальному магазині, наполегливо просіть продавця включити його і перевірити все за наступними пунктами:

  1. Знайдіть на коробці IMEI пристрою і порівняйте з кодом, зазначеним в смартфоні. Для цього введіть *#06#. Якщо номери збігаються – зі смартфоном проблем немає.
  2. Перейдіть в «Налаштування» – «Про телефон» і зверніть увагу на пункт «Версія MIUI». Якщо в написі бачите літери MI – це означає глобальну версію, якщо CN – китайську. Також деякі продавці прошивають китайські телефони на локалізовані прошивки (їх ще називають в’єтнамськими), код такої версії буде вміщати навіть MI, але на такий прошивці ви ніколи не отримаєте нові оновлення.
  3. Подивіться на кількість цифр, вказаних у версії. Якщо налічується більш ніж 4 — цілком можливо, що вам попалася в’єтнамська версія, про яку ми розповіли пунктом вище.
  4. І останній варіант: перевірте справжність смартфона через офіційний сайт Xiaomi, а саме сторінку Xiaomi Product (Phone) Authentication.

Відео-інструкція

Відповіді на популярні питання

У мене глобальна версія смартфона, але прошивка стоїть китайська. Чи можна перепрошити, або отримаю цеглу?

Дивлячись якого року випуску телефон. Якщо до 2018 – проблем не виникне, а якщо новинка – ризикуєте.

Мій телефон на девелоперській глобальній версії, але оновлення приходять не часто. Може в мене кастомна прошивка?

Перевірте автоматичні оновлення в налаштуваннях і зайдіть на сайт MIUI. Можливо, що для вашої моделі ще просто немає нових збірок.

Чи варто купувати новинку Xiaomi на AliExpress?

Так, оскільки там ціна набагато нижче, ніж в місцевих магазинах. Тільки вибирайте перевірених продавців, уважно читайте відгуки та рейтинг. Повинно бути обов’язково написано, що це смартфон з глобальною версією і наявністю Гугл-сервісів. Також не довіряйте занадто низьким цінам. І бажано придбайте товар з гарантією.


Як бачимо, відрізнити Global версію Xiaomi від China досить просто. Приділіть лише трохи часу цьому процесу, повністю перевірте пристрій, і тоді точно зможете придбати хороший телефон. Успіхів!

Rating
( No ratings yet )
Єгор Борисов / автор статьи
Головний редактор на єдиному україномовному сайті про Xiaomi (статті та інструкції). Веду YouTube канал Xiaomi F.A.Q. та пишу статті на Mi-FAQ.ru про налаштування будь-яких елементів в телефонах та розумних пристроях.
Mi-FAQ UA
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: