Як вийти з режиму FastBoot на Xiaomi

Як вийти з режиму FastBoot на Xiaomi

У більшості випадків Фастбут корисний для користувачів, адже з його допомогою можна виконувати серйозні системні дії, але трапляються ситуації, коли даний режим заважає нормальному запуску пристрою. І тут необхідно знати, як вийти з режиму Fastboot на Xiaomi правильно, не нашкодивши функціонуванню операційної системи.

Що таке Fastboot Mode на Xiaomi

Fastboot – це спеціальний інструмент, скориставшись яким, можна здійснювати на системному рівні важливі маніпуляції зі смартфоном. Наприклад, встановлювати нові прошивки, ставити кастомне рекавері, проводити глибокі вайпи і бекапи, отримувати рут-права.

Режим корисний ще й тим, що не дозволить нашкодити телефону, як права «Суперкористувача», за допомогою яких можна розігнати процесор аж до його повного виходу з ладу.

Як бачимо, Фастбут – справжній помічник для користувача, але іноді він приносить і шкоду.

Через що телефон переходить в режим Fastboot і як його визначити

Fastboot Mode на Xiaomi

Найчастіше режим Фастбут відкривається сам собою через збої в смартфоні, ось деякі приклади:

 1. Після невдалої перепрошивки. Сюди також відноситься неправильний перехід з MIUI China Stable на MIUI Global Stable.
 2. Неправильне оновлення системи. Наприклад, у вас китайська версія телефону з глобальною прошивкоюі вам прийшло оновлення по повітрю (OTA). Таке оновлення дуже рисковане, особливо із заблокованим загрузчиком.
 3. Видалення системно-важливих файлом за допомогою ROOT або Magisk.
 4. Також можуть бути проблеми після пошкодження або утоплення Xiaomi.
 5. Ще одним банальним варіантом є випадкове включення цієї опції в налаштуваннях “Швидке завантаження”.

Зрозуміти, що перед вами саме цей режим, а не рекавері, досить просто. На дисплеї обов’язково виводиться напис зі словами «fastboot mode … ». В інших утилітах вона відсутня (як на прикладі, картинка вище).

3 способи як вийти з режиму Fastboot на Xiaomi

Найпростіший спосіб – це затиснути на 20-30 секунд кнопку включення, і телефон сам перезавантажиться, після чого повернеться в нормальний стан. Зазвичай даний метод допомагає, якщо на пристрої відсутні несправності, але це спрацьовує не завжди. Якщо не допомогло – рухаємося далі.

Вам також буде цікаво – Як перенести ігри на карту пам’яті.

Відключаємо за допомогою Android SDK Platform Tools

Другий спосіб трохи складніше і вимагає наявність комп’ютера, на прикладі я буду використовувати Windows 10.

Як вийти з режиму Fastboot на Xiaomi

 1. Беремо з офіційного сайту архів, що містить безпосередньо сам інструмент для дистанційного керування режимом Fastboot. Я вибираю архів для Windows.
 2. У вікні ставимо галочку, яка підтверджує прийняття умов використання програми.
 3. Розпаковуємо на комп’ютері скачаний файл і зберігаємо файли на системний диск (повинно вийти “c:\ adb”). Найкраще використовувати кореневий каталог.
 4. Тепер підключаємо смартфон, використовуючи USB-кабель. Ваш телефон вже повинен знаходитися в режимі Фастбут.
 5. Відкриваємо командний рядок: правою кнопкою миші по іконці Windows (в нижньому лівому кутку) – “Виконати” – прописати “cmd”.
 6. Відкривається вікно, там пишемо: “Cd\” і потім Enter. Цією командою ми переходимо в корінь диска.
 7. Тепер вводимо наступну команду “cdadb” і знову натискаємо Enter. Ця команда переносить нас в папку з розпакованими файлами.
 8. І остання команда “fastboot reboot” та Enter.

Готово! Телефон повинен сам перезавантажиться і вийти з режиму Фастбут.

Скидання налаштувань через Recovery

Це далеко не найкращий варіант, оскільки ви втратите всі дані, що не були синхронізовані з Google або ж ще не збережені на карті пам’яті. Рекомендуємо вибирати даний метод тільки в разі, якщо два вищеперелічені способи взагалі не дали ніякого результату.

 1. Перед початком операції виймаємо SD-карту. Збережена на ній інформація буде доступна на будь-якому пристрої, але приготуйтеся до того, що через неправильне вилучення (якщо ви не провели його на пристрої в «Налаштуваннях»), деякі матеріали можуть зникнути.
 2. По можливості проводимо бекап.
 3. Переводимо телефон в режим Recovery, для цього затискаємо кнопку включення і клавішу збільшення гучності.
 4. Телефон перезавантажується, після чого ми потрапляємо в меню рекавері.
 5. Натискаємо на Wipe Data /Factory Reset і підтверджуємо виконання.
 6. Починається процедура видалення всіх призначених для користувача даних і налаштувань системи. Доведеться чекати близько 5-15 хвилин. Після цього девайс запуститься в заводському вигляді.

Відео-інструкція

Відповіді на популярні питання

Як провести резервне копіювання, якщо смартфон не виходить з режиму fastboot?

Нажаль ви не зможете зробити бекап своїх даних.

Як вимкнути автозапуск Фастбут?

Переходимо в налаштування смартфона, відкриваємо пункт Екран, далі йдемо до вкладки Швидке завантаження і знімаємо галочку з Fastboot Mode.

Чи можна вийти з цього режиму, просто витягнувши батарею?

Так, Фастбут зазвичай автоматично відключається після вилучення акумулятора, але в Xiaomi він незнімний. Якщо ж ви впевнені в тому, що зможете самі зняти задню кришку – тоді вийде.

Як ввімкнути режим Fastboot?

Для цього вимкніть телефон і затисніть гойдалку гучності вниз і кнопку живлення. Як тільки телефон завібрує – відпустіть клавіші і дочекайтеся появи зайця – фірмового символу Xiaomi.


Як бачимо, для виходу смартфону Xiaomi з режиму Fastboot існує кілька способів, і вибрати найкращий для себе ви можете самостійно. Нічого складного, знадобиться тільки чітке дотримання наших інструкцій, уважність і початкові технічні знання.

Rating
( No ratings yet )
Єгор Борисов / автор статьи
Головний редактор на єдиному україномовному сайті про Xiaomi (статті та інструкції). Веду YouTube канал Xiaomi F.A.Q. та пишу статті на Mi-FAQ.ru про налаштування будь-яких елементів в телефонах та розумних пристроях.
Mi-FAQ UA
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: