Як встановити глобальну прошивку на Xiaomi

Як встановити глобальну прошивку на Xiaomi

Втомилися від постійних кастомних оболонок, через які операційна система некоректно працює? Набридли китайські версії з відсутністю Google і малим вибором мов? У такому випадку, ідеальним рішенням стане Global ROM. Але як встановити глобальну прошивку на Xiaomi, зробити це швидко і не нашкодити телефону? Як назавжди перепрошити пристрій? Розберімося! 

Що таке MIUI Global Stable

Глобальна версія відома на весь світ тим, що виготовляється для використання за межами Китаю і орієнтована на більшість країн. У ній вже встановлені абсолютно всі сервіси Google, іноді є соціальні мережі Facebook, Twitter. Присутня і російська, і українська мови. Отже, випускають глобальну оболонку саме для іноземних користувачів

Стабільна версія виготовляється одним певним розробником, в нашому випадку – це Xiaomi. Дозволено використання також на території Піднебесної. Назва прошивки говорить сама за себе: злагоджена робота, оптимізовані функції, мінімум глюків, але мінус є, і досить вагомий – непостійні оновлення. Виходити вони можуть раз на декілька місяців. Але це не є великою проблемою для середньостатистичного користувача.  

Як бачимо, глобальна стабільна прошивка – найкращій варіант, якщо ви новачок у сфері технологій, або просто не любите експериментувати зі своїм смартфоном.

Визначаємо встановлену на смартфоні прошивку

 

Можливо, ваш телефон вже має якісну оболонку. Дізнатися про це можна самостійно без будь-яких проблем. Заходимо в «Налаштування», і наприкінці сторінки бачимо пункт «Про пристрій». Потрапляємо у нове вікно, де звертаємо увагу на розділ «Версія MIUI».

Тепер розбираємося з отриманою інформацією:

Бачимо «MIUI Stable» – отже, у вас стабільна прошивка. Але вона може бути китайської, що негативно позначається на роботі смартфона, оскільки більшість наявних заводських додатків призначено для використання в Китаї. Проблеми виникають також з мовою: тільки англійська або китайська.

Якщо хочемо уникнути подібної проблеми, зверніть увагу на сусіднє слово. У ньому присутні букви CN, наприклад, «MADCNDL»? У такому випадку, це китайська версія, яка доставить користувачеві набагато більше дискомфорту, ніж переваг.

Бачимо «MIUI Global»? Значить, ви вже маєте встановлену глобальну оболонку, яка за певними критеріями вважається найкращою в світі. Але й вона ділиться на кілька підкатегорій, про що читаймо нижче.

Види глобальної прошивки   

Розрізняють три основні види Global ROM:

 • Stable ROM: стабільна глобальна прошивка, яка присутня практично на всіх сучасних телефонах. Смартфони з такою версією можна придбати в будь-якому офіційному технологічному магазині. Працює відмінно, дозволяє встановлювати root-права, дуже рідко були помічені порушення в роботі операційної системи. Ідеальне рішення для користувачів, які не люблять проводити тривалі операції на телефонах і мають початковий/середній рівень технічних знань. Оновлення виходять не часто, але все ж таки з’являються.
 • Developer ROM: версія переважно для розробників. Оновлюється щотижня, має тільки найактуальніші функції, але не позбавлена глюків. Саме це її головний недолік. Ця прошивка ідеально підходить для тестування в компаніях, але звичайним користувачам ми її не можемо рекомендувати.
 • Ported ROM: неофіційна прошивка, розроблена сторонніми людьми. Іноді її виготовляють дрібні компанії, але може і одна людина, тоді подібна версія називається авторською. Безумовно, ця категорія має свої плюси та переваги. Кастомна оболонка може працювати чудово, але переходити на Potred ROM слід з обережністю. Є суттєвий ризик зараження вірусом, викрадення важливих даних, зломи Mi-акаунта тощо. Наш сайт Mi-FAQ.com.ua піклується про вашу безпеку!

Ставимо нову прошивку з заблокованим завантажувачем на Xiaomi

Встановлювання глобальної прошивки – нелегкий процес, але якщо підійти до нього з уважністю і обережністю, результат точно буде позитивним. Насправді, поставити оболонку можна з заблокованим бутлоадером. Спробуємо провести процедуру без сторонніх додатків і використання комп’ютера. Все, що нам знадобиться –– смартфон і вихід в Інтернет.

 1. Завантажуємо бажану прошивку з офіційного сайту MIUI у форматі zip. Скачати можна відразу з телефону, якщо швидкість Інтернету дозволяє, або скористатися USB-кабелем.
 2. Тепер на телефоні відкриваємо системний додаток «Оновлення», бачимо три точки біля правого верхнього кута, натискаємо туди.
 3. З’являється рядок «Відкрити новий файл прошивки». Вказуємо шлях до zip-архіву.
 4. Смартфон перезавантажується і починається процес установлення.

Даний метод здається дуже простим і швидким, але спрацьовує не завжди. До того ж, якщо на телефоні спочатку встановлена офіційна китайська прошивка, встановити Global через «Налаштування» не вийде. Сприятливий результат отримують тільки офіційні версії, тобто, ніяких кастомних та авторських. На жаль, Stable ROM також не оновиться до Developer ROM.

Встановлюємо прошивку за допомогою MiFlash (розблокований бутлоадер)

Це найоптимальніший, перевірений і якісний спосіб. Тут вже не обійтися без розблокованого завантажувача.

Якщо Bootloader у вас заблокований – рекомендуємо ознайомитися з нашою докладною статтею, де описані всі пункти і представлена швидка та проста інструкція.

Підготовка і робота з комп’ютером

Перш ніж приступати до операції і підключати смартфон, слід виконати кілька дій на своєму ПК:

 1. Обов’язково відключіть перевірку оригінальності драйверів. Програма MiFlash встановить кілька своїх драйверів, і щоб операційна система Windows не почала з ними конфліктувати і сповільнювати роботу, необхідно прибрати у неї цю функцію. Робиться все наступним чином: затискаємо на клавіатурі «Shift» і через «Пуск» натискаємо «Запустити знову». Комп’ютер не вимикається, натомість через декілька секунд потрапляємо у нове блакитне вікно з розширеними системними налаштуваннями.

Меню пропонує нам три пункти: «Продовжити» – тобто, повернутися до роботи; «Діагностика» – внутрішні налаштування; і «Вимкнути» – операційна система або перезавантажується, або вимикається. 

Натискаємо на «Діагностика». Тепер «Додаткові параметри». Бачимо перелік опцій. За допомогою клавіші F7 обираємо «Відключення обов’язкової перевірки підпису драйверів». Зроблено.

 1. Завантажте саму прошивку. Найкраще для цього використовувати офіційний сайт MIUI. Файл з оболонкою повинен мати формат «tgz». Якщо перша буква відсутня, просто перейменуйте назву.

Запуск програми MiFlash

 1. Завантажте додаток з офіційного джерела, архів розпакуйте у папку «Android», яка знаходиться на системному диску C. Туди ж перенесіть завантажений файл з прошивкою.  
 2. Запустіть програму і погодьтеся на встановлення додаткових драйверів, натиснувши «Next».
 3. Почекайте деякий час, поки файли успішно не розпакуються. Є можливість спостерігати за процесом у відліку реального часу. Як тільки отримаєте повідомлення про закінчення операції, можна виходити з вікна програми за допомогою кнопки «End».

Підготовка і робота з телефоном

Тепер починаймо проводити необхідні дії зі смартфоном. Це майже останній крок.

 1. На телефоні обов’язково повинні бути root-права. Також заряд не повинен опускатися нижче 40-30%, оскільки процеси сильно навантажують акумулятор і він швидше розряджається, а вимушене вимкнення телефону може негативно позначитися на всій подальшій роботі.
 2. Вимикаємо смартфон, а через хвилину запускаємо у режимі fastboot. Для цього затисніть клавішу живлення та зменшення гучності.
 3. Підключаємо смартфон до комп’ютера. Зверніть увагу, щоб шнур був в ідеальному стані. Якщо є розірвані проводки, подряпини і тріщини – з’єднання може не відбутися. Найкраще використовувати заводський USB-кабель, який йде в комплекті з телефоном.
 4. Запускаємо командний рядок на ПК, але обов’язково у режимі адміністратора. Далі переходимо в директорію, яка з’явилася внаслідок встановлення програми.
 5. Перевіряємо злагоджену роботу телефону і комп’ютера. Якщо висвічується напис «Очікуємо підключення» ––  контакт не відбувся. У такому випадку, слід оновити драйвери та перевірити кабель. 
 6. Тепер за допомогою спеціальної команди fastboot oem переводимо девайс у «Режим аварійного завантаження». Не лякайтеся, нічого страшного і екстремального немає. Синхронізація між пристроями успішно завершена.

Прошивка телефону Xiaomi

І фінал процедури, який має мінімум дій та простий і зрозумілий.

 1. Відкрийте програму MiFlash, натисніть «Refresh» і вкажіть шлях до папки, де знаходиться завантажена прошивка.
 2. Тепер у нас система запитує, чи хочемо ми видалити всі дані зі смартфона, чи бажаємо зберегти їх. Краще обрати перший варіант, бо тоді шанс успішного встановлення глобальної версії набагато підвищується. Відзначаємо галочкою обраний пункт наприкінці сторінки.
 3. Натисніть «Flash». Далі починається вже самостійний процес перепрошивки. Його швидкість залежить від багатьох чинників: швидкість телефону, справність USB-кабелю. Нормальним вважається відрізок часу тривалістю до однієї години.

Поради

Перший запуск буде відбуватися досить довго, може затягнутися до 30 хвилин, тому не панікуйте. Якщо вікно завантаження висить на телефоні більше 40 хвилин, слід підключити девайс до зарядного пристрою і почекати ще декілька годин.

Якщо бачите, що пройшло вже більше 2-3 годин, а телефон не працює – значить, ви неправильно встановили оболонку. У такому випадку необхідно терміново звернутися до сервісного центра, оскільки це явний сигнал про несправність.

Як тільки почнеться процес, не натискайте на смартфоні ніякі кнопки, навіть гойдалки гучності не слід чіпати. Використання комп’ютера в цей період теж спробуйте припинити. На ПК бажано закрити всі вікна та припинити важкі системні процеси. 

Відео-інструкція

Відповіді на популярні запитання

На жаль, зникла електрика, і ПК відключився. Що тепер робити?

Про подібні ситуації ми попереджали в статті. Спробуйте просто увімкнути персональний комп’ютер, не роз’єднуючи його з телефоном. Якщо часу пройшло небагато, процес сам відновиться. Але, можливо, комп’ютер вже відключив ці завдання. Він буде працювати в колишньому нормальному режимі, зате зі смартфоном можливі проблеми, вирішити які зможе лише досвідчений майстер. 

На телефоні, як виявилося, є авторська прошивка. Чи слід її змінювати?

Протестуйте смартфон протягом декількох тижнів. Якщо вас все влаштовує, можете залишити таку оболонку. 

Куди зберегти свої дані перед прошивкою?

Ідеальним варіантом буде Mi-акаунт. Безкоштовно, легко і доступно на будь-якому пристрої.

Прошивки на офіційному сайті можна скачати безкоштовно?

Так, вони всі цілком безкоштовні.


У цій статті ми розглянули, як швидко встановити глобальну версію прошивки на Xiaomi, і, впевнені, безліч користувачів задоволені результатом. Адже що таке глобальна прошивка? Це, перш за все, надійність, якість і відмінна фірмова риса вашого смартфона.

Дотримуйтесь наших рекомендацій, уважно читайте інструкції і ваш смартфон від Сяомі завжди буде працювати чудово, незалежно від моделі і вартості. Бажаємо вам успіхів!

Єгор Борисов / автор статьи
Головний редактор на єдиному україномовному сайті про Xiaomi (статті та інструкції). Веду YouTube канал Xiaomi F.A.Q. та пишу статті на Mi-FAQ.ru про налаштування будь-яких елементів в телефонах та розумних пристроях.
Mi-FAQ UA
Comments: 2
 1. Назар

  Чому в підпису автора зазначено, що це єдиний україномовний сайт, присвячений Xiaomi. А як щодо miui.ua?

  1. Єгор Борисов (автор)

   Miui.ua це більше до форуму, є новини, але це не те. Наш сайт описує певні інструкції та деякі корисні статті. Тому в такому форматі – ми єдині. На українській мові також є c.mi.com

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: