Як зробити скріншот на Xiaomi

Як зробити скріншот на Xiaomi

Знімок екрана вже давно став невід’ємною функцією, вбудованою в усі версії Android. Не виняток й продукція Xiaomi зі своєю унікальною оболонкою MIUI, адже принцип практично один. Але, не дивлячись на простоту, багатьох користувачів цікавить, як зробити скріншот на Xiaomi ефективно і швидко, використовуючи мінімальну кількість часу і умінь.

Що таке скріншоти і навіщо вони потрібні

Скріншот – це знімок частини екрана. Найголовніша перевага такого знімка –– можливість зберегти необхідні дані. Наприклад, зацікавила інформація на певній сторінці в Інтернеті, але ви знаєте, що найближчим часом вона зникне. Передруковувати матеріал довго і незручно. Ідеальний варіант – скріншот.

На телефоні сталися помилки, не працює якась програма, і необхідна допомога фахівця? Зробити знімок проблеми – справа кількох хвилин, зате майстер буде мати у своєму розпорядженні достатні знання і надасть необхідну допомогу.

Гарним прикладом є Instagram. Ця соціальна мережа вміщує кілька мільйонів фотографій, але має явний недолік, і це неможливість традиційним способом зберігати фото на смартфон. Рішення існує, і знову це скрін.

5 способів як зробити скріншот на Xiaomi

Далі ми розглянемо 5 рішень, які знадобляться, щоб зробити знімок з екрана.

Спосіб 1: Кнопка живлення + гойдалка гучності

5 способів як зробити скриншот на Xiaomi

Простий і невигадливий варіант, який потребує лише використання декількох клавіш: одночасно затисніть кнопку живлення та зменшення гучності. Протягом 2-3 секунд скріншот буде зроблений. Але тут є мінуси:

  1. Іноді складно одночасно натиснути на дві кнопки, в результаті чого пристрій може або вимкнутися, або просто зменшиться гучність. Потрібна спритність.
  2. Особливо 1 спосіб буде небажаний власникам великих смартфонів та планшетів, адже потрібно використовувати дві руки і при цьому намагатися не упустити девайс.

Спосіб 2: Знімок трьома пальцями

Потрібно додати невеликі зміни в «Налаштуваннях».

  1. Майже наприкінці сторінки знаходимо «Розширені налаштування» і пункт, який говорить сам за себе: «Скріншот».
  2. Бачимо два перемикача: «Знімок трьома пальцями» й «Звук знімка».
  3. Виставляємо необхідні галочки. Такий вид скріншота (якщо він активний) дуже простий и зручний: достатньо одночасно провести трьома пальцями по дисплею.

Метод спрацьовує майже завжди без найменших порушень, але не рекомендується телефонам з поганим реагуванням екрана або слабким процесором.

Спосіб 3: Кнопка меню + гойдалка гучності 

5 способів як зробити скриншот на Xiaomi

Варіант, практично аналогічний першому, але простіший і зручніший. Натискаємо на сенсорну кнопку меню, розташовану внизу зліва, і тримаємо клавішу зменшення гучності. Зроблено! Нічого складного та особливого, проблем виникнути не повинно.

Зверніть увагу! Зроблені скріни зберігаються в однойменній папці, знайти яку можна в «Галереї».

Спосіб 4: Панель повідомлень

5 способів як зробити скриншот на Xiaomi

Теж традиційний варіант, працює без допомоги сторонніх додатків. Доступний, починаючи з MIUI 7. Відповідно, присутній в оболонках MIUI 7, MIUI 8, MIUI 9 та MIUI 10.

Відкриваємо шторку повідомлень і знаходимо віконце «Screenshot». Досить одного кліка, щоб знімок успішно зробився. Захоплюється не саме меню, а екран, розташований під ним.

Примітка: ярлик можна винести прямо на робочий стіл, оскільки це звичайний віджет.

Спосіб 5: Quick Ball

5 способів як зробити скриншот на Xiaomi

Тут знадобиться спеціальна міні-програма. Якщо у вас встановлено сенсорний помічник Quick Ball, користуємося ним. Проробляємо невелику операцію: «Налаштування» – «Розширені налаштування» – «Quick Ball» – «Увімкнути»

Тепер на головному екрані з’явиться прозоре коло, натиснувши на яке отримуємо додаткові функції. Серед них знаходимо значок з ножицями. Це і є опція, за допомогою якої зробимо скріншот.

Як зробити довгий знімок екрану на Xiaomi

Майже кожен користувач знає про можливість відобразити видиму область екрана. Але на Xiaomi доступний ще й довгий знімок. Це фото всієї сторінки. 

Для початку потрібно зробити стандартний, тобто обмежений в розмірах скрін. Краще використовувати 1 спосіб або 2. Як тільки чуємо клацання, що сповіщає про успішно зроблений знімок, натискаємо на мініатюру вгорі екрана. Робимо це швидко, оскільки через пару секунд мініатюра скріншота зникає.

Приклад довгого скріншота ви зможете побачити на нашому відео, а також як він робиться і зберігається.

Далі відкривається вікно з опціями: «Розширений», «Відправити», «Змінити», «Видалити» (порядок може змінюватися). Тиснемо на «Розширений», і зображення поступово починає опускатися вниз

З’являється та область, яка з самого початку не була захоплена при звичайному знімку. Можна прокрутити власноруч швидше, або ж увімкнути автоматичну прокрутку. По завершенню процесу внизу тиснемо на «Завершено».

  1. Найкраще функція працює при нижньому скріншоті. Якщо потрібно захопити верхню область, можливі глюки.
  2. Не всі браузери добре підтримують опцію довгого скріншота. Chrome часто показує некоректну роботу. Тому рекомендуємо використовувати вбудований браузер, Opera або Mozilla Firefox, які розроблені спеціально для смартфонів.

Як увімкнути запис екрана на Xiaomi

Скористаємося функцією «Запис екрана». Переходимо в «Налаштування», внизу «Додатково», і, відповідно, «Запис екрана». Після цього нас просять налаштувати додаткові показники зйомки, такі як роздільна здатність зображення, частота звуку тощо. Як тільки все виставлено, ярлик автоматично потрапляє на робочий стіл, звідки ми його запускаємо, натиснувши на «Старт».

Відео-інструкція

Відповіді на популярні запитання

Чи можна зробити скріншот, якщо відкритий якийсь додаток, гра?

Так, різниці немає. Процес аналогічний.

Часті скріншоти негативно позначаються на роботі пристрою?

Якщо знімки займають занадто велику кількість вільного місця – тоді так, в інших випадках ні.

Існують програми для створення скрінів?

Так, подібні додатки досить легко знайти на Google Play. Але не всі працюють коректно.

При зйомці постійно зависає екран, допомагає тільки перезавантаження.

Спробуйте видалити непотрібну інформацію і звільнити вбудовану пам’ять.

Жоден з рекомендованих способів не робить скріншот. Телефон просто відключається.

Для усунення подібної помилки рекомендуємо звернутися в сервісний центр, або докладніше описати проблему в наших коментарях.


Створення скріншотів – досить проста процедура, яка не потребує особливих знань в технологіях, високих умінь і великої кількості вільного часу.

Єгор Борисов / автор статьи
Головний редактор на єдиному україномовному сайті про Xiaomi (статті та інструкції). Веду YouTube канал Xiaomi F.A.Q. та пишу статті на Mi-FAQ.ru про налаштування будь-яких елементів в телефонах та розумних пристроях.
Mi-FAQ UA
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: