Як розблокувати завантажувач Xiaomi

Як розблокувати завантажувач Xiaomi

Багатьох цікавить питання, як розблокувати завантажувач Xiaomi, для чого це потрібно і які переваги отримує користувач. Адже процедура досить непроста і багатогранна. Давайте спробуємо розібратися, що дасть розблокований завантажувач, ознайомимося з інструкцією, підказками, порадами і постараємося уникнути можливих неполадок.

Навіщо розблокувати завантажувач

Кастомна і локалізована прошивка

Перший і основний плюс – це можливість встановлювати кастомні (неофіційні) і локалізовані (офіційні, але з додатками спеціально під ваш регіон) MIUI прошивки. Деякі моделі Сяомі приймають стороннє ПЗ, але в більшості випадків заблокований Bootloader не дозволить цього зробити. Тепер, в свою чергу, розглянемо, які переваги має кастомна прошивка:

 • Багатший функціонал і розширені опції, які дозволяють докорінно контролювати всю роботу смартфона.
 • Встановлені root-права. Дуже часто неофіційна прошивка вже має активний режим «Суперкористувача».
 • Високий рівень GPS-навігатора. Місцезнаходження визначається в кілька разів швидше, ніж на стандартній версії.
 • Оптимізоване ядро операційної системи, яке або підвищує продуктивність телефону, або збільшує час автономної роботи.

Модифіковане Recovery (TWRP)

Розблокувавши завантажувач, можна з легкістю встановлювати TWRP або CWM- рекавері, які необхідні не тільки для отримання рут-прав, але й для інших важливих операцій на вашому смартфоні. Розглянемо докладніше:

 • Дає доступ для встановлення нової прошивки;
 • Дозволяє робити backup легко і швидко, зберігаючи всі дані;
 • Безліч дрібних нових опцій, зміна і поліпшення вже наявних функцій;
 • Дозвіл на встановлення пакетних zip-архівів;
 • Покращений сенсорний інтерфейс.

Root-права

І, звичайно ж, режим «Суперкористувача», про переваги якого можна говорити годинами. Маючи розблокований завантажувач, ви можете або полегшити процес встановлення прав, або отримати вже готові разом з певною неофіційною прошивкою. Користь рут-прав величезна, починаючи видаленням банальної реклами і закінчуючи якісним розгоном процесора.

Як бачимо, кастомна прошивка, Рекавері і root-права невідривно пов’язані між собою, а для їх роботи просто необхідний розблокований Bootloader. Але як його отримати?

2 способи як перевірити стан завантажувача Xiaomi

Іноді з самого початку виробник розблокує завантажувач і користувач позбавляється від необхідності робити складні процеси. На жаль, таке буває досить рідко і лише на певних моделях, про що ми поговоримо нижче. А тепер давайте перевіримо, в якому режимі знаходиться bootloader.

За допомогою телефону

Найпростіший спосіб, який вбудований в ваш пристрій і не вимагає додаткових програм. Робиться все швидко і зручно. Починаймо:

 1. Відкриваємо стандартні «Налаштування» смартфона;
 2. Прокручуємо всі розділи вниз і знаходимо останній пункт «Про пристрій»;
 3. Бачимо інформацію про ядро і натискаємо туди кілька разів поспіль;
 4. Відкривається нове меню, у якому натискаємо «Software version».
 5. Шукаємо рядок, що починається зі слів «fastboot lock …». Саме під ним має бути зазначено стан завантажувача. Дивимося уважно: якщо написано «unlock», значить, вам дуже пощастило і bootloader знаходиться в робочому режимі та готовий до роботи. Якщо ж «lock» – на жаль, бутлоадер заблокований і доведеться трохи попрацювати, щоб повністю налаштувати смартфон.

Через комп’ютер

Вас з якихось причин не влаштовує перший варіант або ви не можете його здійснити? Не турбуйтеся, альтернатива є. За допомогою ПК теж можна швидко і якісно перевірити стан завантажувача для подальших дій. До того ж, інструкція додається для двох популярних і основних операційних систем – Windows і Linux.

Для власників Windows

Єдине, що потрібно мати під рукою – це USB-кабель і безпосередньо сам комп’ютер з телефоном. Підключіть кабель до пристрою. Вимкніть смартфон, через пару хвилин увімкніть, але обов’язково в режимі fastboot. Для цього одночасно затисніть кнопку живлення та зменшення гучності.

Для ПК: на клавіатурі наберіть системну кнопку «Win» + «r». Відкриється стандартне блакитне поле пошуку. Введіть поєднання букв «cmd» і натисніть «ОК». З’явиться системний командний рядок. У ньому напишіть «adb» і натисніть Enter. Висвітиться докладна інформація щодо завантажувача.

І останній крок: після набраної команди «fastboot oem device-info» бачимо необхідний нам напис. Якщо вказано «true» – бутлоадер розблокований, в іншому випадку «false», що говорить про заблокований завантажувач.

Для власників Linux

Відкриваємо термінал і уважно пишемо наступну команду, намагаючись не переплутати букви і розставити потрібну кількість пропусків: «adb – sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot». Тим часом смартфон переводимо в режим fastboot, як і в наведеному вище варіанті. Введений напис роз’єднується, і біля кожної частини тексту бачимо потрібну інформацію про бутлоадер:

 • sudo fastboot devices – тут з’являється номер пристрою, іноді додається модель;
 • sudo fastboot oem device-info – а ось тут вже статус завантажувача, такий самий, як і на операційній системі Windows.

Зверніть увагу! Напис «Waiting device» повідомляє про те, що дії виконані не від імені адміністратора. Іноді це стає причиною неправильної інформації про завантажувач або повної її відсутності.

Інструкція як розблокувати завантажувач Xiaomi

 1. Спочатку нам потрібно завантажити спеціальну програму Mi Flash Unlock (заходимо на сторінку своєї моделі на форум 4PDA, завантажуємо по посиланню в шапці теми. Якщо не знайшли – пишіть в коментарях, скинемо вам посилання). 
 2. Версію утиліти можна вибирати самостійно, але, зрозуміло, найбільш якісним і дієвим виявиться останнє оновлення (на 4PDA можна завантажити локалізовану версію програми, тобто російською мовою).
 3. Бажано покласти папку з програмою в корінь диска C, наприклад: C:\MiFlashUnlock.
 4. Тепер відкриваємо програму Mi Flash від імені адміністратора, бачимо білий екран з текстом китайською мовою (якщо локалізована версія як у мене – то російською), де вказані правила відмови від відповідальності. Погоджуємося і натискаємо на відповідну кнопку.
 5. Потрапляємо у нове вікно та заходимо у Mi-аккаунт. Вводимо пароль і ID, як робили це в інших ситуаціях. Тобто, поки нічого нового, незвичного і складного. Уважно перевіряємо дані і розкладку клавіатури, оскільки саме на цьому етапі у багатьох користувачів виникають проблеми з появою такого повідомлення: «Ви невірно ввели пароль і/або логін». Натискаємо «Увійти».
 6. Повертаємося до самого телефону. Вимикаємо його і переводимо в режим fastboot, одночасно затиснувши кнопку живлення та зменшення звуку. За допомогою USB-кабелю підключаємо смартфон до комп’ютера.
 7. Завершальний фінальний етап: додаток починає визначати смартфон і проробляти масу дрібних необхідних операцій без нашого втручання. Чекаємо кілька хвилин (в моєму випадку 25 секунд), і якщо все зробили правильно – отримуємо повідомлення про успішне розблокування (три зелених точки).

Помилка розблокування завантажувача: повторіть через 72 години

УВАГА! У 99% випадків ви не зможете розблокувати ваш смартфон, тому що потрібно пройти ще додаткову перевірку.

Якщо ви отримали повідомлення на зразок: “Binding time is too short, Less than 72 hours “чи” After 360 hours of trying to unlock the device “, знайте, що це додаткова перевірка вашого облікового запису! Тобто ви повинні почекати 3 дні, перш ніж повторити процедуру заново. Обійти таймер не вийде, потерпіть трохи, я через це пройшов і ви пройдете!

Важливо! На момент написання статті в Xiaomi вирішили збільшити додаткову перевірку для таких моделей як: Mi 5X, Redmi Note 5A, Redmi 5A Redmi 5/5 Plus, Mi Max. Вони отримали таймер в 360 годин.  

Після того, як почекали 72/360 годин та повторили цю процедуру, ви отримали 3 зелених точки? Відмінно! Завантажувач розблоковано. Тепер переходьте до встановлення розширеного рекавері.

Помилки і неполадки, які можуть виникнути в процесі

Найчастіше проблеми виникають через сам сервіс, в більшості випадків провини користувача немає. Але, тим не менш, необхідно знати, як з ними розібратися. Пропонуємо до ознайомлення приблизний список порушень та методи їх усунення:

 • Найчастіша скарга – це зупинка процесу на 50%. На жаль, це глюки сайту, зробити тут щось власноруч неможна. Залишається тільки періодично повторювати спробу. Приблизно на 2-3 раз все повинно пройти успішно.
 • Не приходить SMS на вказаний номер перед відправкою заявки. Справа в тому, що всі коди безпеки офіційно відправляються з Китаю і для українських номерів періодично закінчуються. Потрібно або включити VPN з китайським місцем розташування, або спробувати використати інший номер телефону.
 • Не активна зелена кнопка. Так, в процесі оформлення заявки це поширена проблема. Вирішується вона або звичайним перезавантаженням браузера, або дозволом відображати спливаючі вікна. Іноді допомагає відключення блокувальника реклами.
 • Не виходить виконати вхід в свій Mi-акаунт. Це те, про що ми говорили вище, і тут винна просто неуважність. Перевірте, яка мова клавіатури увімкнена, чи правильно ви вбили пароль, і не плутайте ID-номер аккаунта з номером телефону.

Відео-інструкція

Відповіді на популярні питання

Скільки пристроїв можна розблокувати відразу, чи обмежень не існує?

Обмеження є: офіційно дозволяється розблокувати тільки один девайс раз на 30 днів. Наприклад, розблокували планшет – почекали місяць – і можете розблокувати вже телефон.

Чи потрібно взагалі розблокувати бутлоадер?

Це питання строго індивідуальне для кожного. Якщо ви новачок, не дуже впевнений користувач, займаєтеся на смартфоні тільки буденними справами, в які входить перегляд новин, ігри, соцмережі – вам не потрібно проводити таку непросту операцію.

Чи є інші швидкі способи для розблокування?

На жаль, немає. Найоптимальніший варіант – це офіційний метод з відправленням заявки.

Чи обов’язкова SIM-карта?

Ні, розблокування може проводитися без неї, це не принципово.


Як бачимо, якщо постаратися, можна швидко розблокувати bootloader. Головне – це слідкувати за інструкцією і дуже уважно ставитися до всього процесу. Бажаємо вам успіхів!

Єгор Борисов / автор статьи
Головний редактор на єдиному україномовному сайті про Xiaomi (статті та інструкції). Веду YouTube канал Xiaomi F.A.Q. та пишу статті на Mi-FAQ.ru про налаштування будь-яких елементів в телефонах та розумних пристроях.
Mi-FAQ UA
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: