Як перевірити оригінальність смартфона Xiaomi

Китайський ринок давно відомій завдяки своїм оригінальним товарам, але, на жаль, серед них часто можна зустріти підробки. Під загрозу потрапила і продукція Сяомі. Але визначити неоригінальний смартфон за зовнішніми ознаками дуже складно, практично неможливо для непрофесіоналів. Тому існують різні, достовірніші методи. У цій статті ми поговоримо про те, як перевірити оригінальність смартфона Xiaomi і зменшити до мінімуму ризик покупки неякісного товару.

6 способів, як перевірити Xiaomi на оригінальність

Перші 2 способи є майже ідентичними, зате 1 метод дає повну гарантію того, що ви купили товар у надійного продавця, тобто оригінал.

Спосіб 1: через офіційний сайт Mi Verify (100%)

Як перевірити оригінальність смартфона Xiaomi

Це самий простий і швидкий спосіб. Результати перевірки вірні на 100%, тому що алгоритм зчитує IMEI, який ви ввели, і шукає його в офіційній базі випущених телефонів Xiaomi.

 1. Переходимо на сторінку перевірки Product Authentication.
 2. Вводимо свій IMEI (можна перевірити два, але окремо). Щоб дізнатися IMEI – подивіться на задній частині коробки, або ж введіть спеціальний код * # 06 # і скопіюйте отримані цифри.
 3. Введіть код безпеки (капча).
 4. Якщо телефон/планшет оригінальний – отримаєте зелений напис про успішну перевірку. Якщо пристрій є підробкою – побачите червоний напис.

Спосіб 2: через IMEI або SN в офіційній базі України

Цей метод не завжди спрацьовує, але ідеально підійде тим, у кого, наприклад, не вистачає пам’яті для встановлення додаткової програми. А тут знадобиться тільки доступ безпосередньо до телефону і онлайн-перекладач.

Проблема в наступному: найбільш вмілі й досвідчені «злодії» іноді привласнюють фальшивці офіційні IMEI, щоб ввести користувача в оману.

Як дізнатися свій IMEI

Як дізнатися свій IMEI Xiaomi

Але все ж спробуємо здійснити операцію. Для початку дізнаємося свій IMEI і S/N (серійний номер). Для цього є два варіанти:

 1. Знаходимо заводську коробку, в якій купували смартфон. На зворотному боці повинен бути штрих-код. Якщо подивитися уважно, то на ньому можна розгледіти потрібні дані.
 2. Або ж відкриваємо «Телефон» і вводимо наступний номер: * # 06 #. Не забувайте про символи, цифри, не міняйте і не переставляйте місцями. Відразу після набраної команди висвітиться IMEI. Для того, щоб показало серійний номер, переходимо в «Налаштування»«Про телефон» і «Загальна інформація». У переліку, який з’явиться, обов’язково буде потрібний матеріал.

Процесс перевірки

 1. Переходимо на офіційний сайт Українського Державного Центру Радіочастот.
 2. Далі вводимо вищевказані дані, а саме IMEI або S/N. Коли всі поля заповнені, натискаємо на «Перевірити».
 3. Йде перевірка, після чого отримуємо вікно, аналогічне першому способу. Також бачимо дату, місце покупки пристрою, розширені характеристики і кінцевий результат.

Важливо! Щоб процедура пройшла успішно, ваша IP-адреса повинна бути тільки китайською. Налаштувати все це можна з використанням VPN. Віртуальна мережа в безкоштовному доступі знаходиться в браузері Opera, або може іноді активуватися в обліковому записі Mi.

Спосіб 3: через додаток AnTuTu Officer

AnTuTu Officer
AnTuTu Officer
Developer: AnTuTu
Price: Free

Теж легкий спосіб, ідентичний першому. Тільки тут програма надається бенчмарком AnTuTu Officer (не слід плутати зі стандартним AnTuTu). Спочатку робимо ту процедуру, що і з Verification Tool. А саме:

 1. Відкриваємо Google Play. Завантажуємо додаток, попередньо очистивши місце на внутрішній пам’яті, оскільки може знадобитися до 100 вільних мегабайт.
 2. Чекаємо завершення установки. Заходимо у програму.
 3. Тепер відкриваємо офіційну сторінку на комп’ютері та не закриваємо її до успішного закінчення процедури.

На смартфоні натискаємо «Start» і знову скануємо QR-код. Починається перевірка в реальному часі. Як тільки вона закінчиться – отримуємо результат.

Зелений екран з назвою вашого пристрою означає, що телефон оригінальний. Якщо ж підробка – може бути кілька варіантів. Можлива чорна або червона сторінка.

Спосіб 4: перевірка за технічними характеристиками

Це доповнення до основного тестування, але досить правдиве. Справа в тому, що у всіх справжніх Сяомі операційна система Android вміщує в себе оболонку MIUI. Тоді як неоригінальні смартфони можуть мати будь-які інші програмні забезпечення. Як би їх не рекламували продавці і не видавали за унікальні, знайте, що справжні Xiaomi – це тільки MIUI.

Ще важливий факт: на підробку неможливо встановити прошивки. Тобто, навіть отримати Root-права не вдасться. Під час цієї операції телефон постійно буде вилітати, вимикатися, ви можете спостерігати неясні символи і екрани.

Все це явні ознаки імітації оригінального товару. І вірні вони практично на 100%.

Спосіб 5: виявлення підробки за зовнішнім виглядом

Тут не завжди можна визначити фальшивку. Найбільш досвідчені «пірати», які заробляють тисячі доларів на своїх підробках, навчилися з такою точністю їх оформляти, що звичайний користувач дуже часто потрапляє у пастку брехні.

Але зазвичай китайські обманщики бережуть дорогі неоригінальні смартфони для своїх же співвітчизників, а в інші країни висилають дешевші і неякісні товари. Їх визначити досить егко.

Ознаки підробленого телефону

 1. Дешевий пластик, на якому постійно залишаються подряпини і брудні сліди;
 2. Крихкий корпус;
 3. Дисплей низької якості; екран розбився вщент від мінімального пошкодження;
 4. Камера з високими характеристиками жахливо фотографує, спалах не реагує на далекі предмети;
 5. Звук з перешкодами, динамік тріщить, майже не чути співрозмовника.

Зверніть увагу! Щось з перерахованих пунктів можна іноді спостерігати і в справжніх Сяомі, тому цих даних недостатньо, щоб пред’явити звинувачення в підробці.

Спосіб 6: перевірка на місці покупки

Якщо ви купуєте телефон в місцевому магазині, то відразу визначити підробку буде складно. Звичайно, перше, на що ви повинні звернути увагу ще до оплати – поганий зовнішній вигляд, про що казали вище.

Попросіть продавця переглянути справжні настройки, оскільки вони можуть відрізнятися від зазначених характеристик. Наприклад, таке може бути, що в описі зазначено 16 Гб внутрішньої пам’яті, а насправді там всього 8.

Ще зверніть увагу на комплектацію товару. Залежно від моделі та вартості, додаткові гаджети відрізняються, але в будь-якому випадку обов’язковий зарядний пристрій та USB-кабель. І, звичайно ж, інструкція (не виключено, що вона буде тільки китайською мовою) і офіційна гарантія.

Відео-інструкція


Як доповнення до цієї статті, ви отримуєте відмінну докладну відео-інструкцію, де наочно показуються всі можливі способи перевірки телефону на оригінальність. Ви зможете побачити на власні очі кожен крок певного методу, щоб в процесі не виникло проблем і плутанини. Інформація представлена легко і зрозуміло, без складних визначень і матеріалів, якими володіють тільки майстри в технічній сфері.

Відповіді на популярні питання

Якщо я виявив неоригінальний товар, що я можу зробити?

Зверніться до продавця, у якого купували пристрій. У більшості випадків це не їх вина, вони просто отримують неякісну продукцію, але гроші за телефон вам повернути можуть. Проблем не повинно виникнути, якщо ви при покупці отримали гарантію.

Чи можу я звернутися до суду?

Спробувати варто. Тільки це кропітка і довга процедура. До того ж, ви повинні мати обґрунтовані докази.

Не виходить прошити смартфон, а тест на оригінальність позитивний.

Цілком можливо, що проблеми з прошивкою не мають відношення до оригінальності товару. Для вирішення цієї проблеми зверніться в сервісний центр.

Замовляв телефон в інтернет-магазині. Отримав його в жахливому стані: на екрані тріщини, на корпусі видніються подряпини. Це підробка?

Далеко не всі проблеми пристрою пов’язані з імітацією. Можливо, телефон пошкодився при пересиланні. Зверніться до продавця. Якщо магазин чесний – вам повинні відшкодувати збитки.


Як бачимо, визначити фальшивий товар можна без особливих зусиль у домашніх умовах. Щоб уникнути неправильного результату тестування, потрібно уважно дотримуватися вищенаведених інструкцій.

Але пам’ятайте, що навіть пристрій безпосередньо від самої фірми Xiaomi може іноді мати набагато більше недоліків, ніж підробка. Зазвичай це пов’язано з умовами доставки.

Рекомендуємо ретельно перевіряти смартфон і купувати його при можливістю без зайвого пересилання. Бажаємо тільки якісних покупок!

Єгор Борисов / автор статьи
Головний редактор на єдиному україномовному сайті про Xiaomi (статті та інструкції). Веду YouTube канал Xiaomi F.A.Q. та пишу статті на Mi-FAQ.ru про налаштування будь-яких елементів в телефонах та розумних пристроях.
Mi-FAQ UA
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: